30 Kasım 2020 Pazartesi

2020 #EVDE KAL# PATİKLERİ

Merhabalar! 

Ülkece ve dünyaca büyük bir salgın döneminden geçiyoruz. Allah, covid 19’a yakalanan tüm hastalara şifa versin inşallah. 

Amacımız: Evimizde bulunan iplerimizi değerlendirmek. 

2020 Mart ayında ve 2020 Kasım ayında ördüğüm çetiklerimi paylaşacağım. Umarım örmek isteyenlere fikir olabilir. İnanın ki evde zamanı keyifli bir şekilde geçirmek bizim elimizde. 


2020 KASIM AYI PATİKLERİM

İPLERİM NASIL? 

Oğluma olmayan süveterleri ve atkıyı söktüm.  Başta ve sonda yeralan iplikler oğlumun küçüklük süveterlerinden, ortadakiyse atkısından söktüğüm ipler. Bunları çetik örerek değerlendirdim. Sonuçları görelim mi?Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz çetiklerin ipi kalındı. O nedenle 2.5 numara şişle ördüm, her şişte 12'şer ilmek var. Elimdeki iplerden 5 çift çetik çıktı. 

Yukarıdaki foğoğraftaki ipim inceydi. İp ince olduğu için 2 numara şişle ördüm. Her şişte 15'er ilmek var. Sonuç olarak: oğlumun giymediği süveterlerleri ve atkıyı söküp iplerini patik örerek değerlendirmiş oldum. 2020 Kasım ayında 8 çift çetiğim olmuş oldu.

2020 MART-NİSAN AYI PATİKLERİM

Burada fotoğrafını gördüğünüz bütün patiklerin ipleri yeleklerden, süveterlerden, patikklerden, atkılardan sökülen iplerdir. Çok az bir kısmıda patiklik iplerden kalanlardır. 13 çift çetik örmüş oldum böylece. Evimde olan, elimde kalan iplerimi de değerlendirmiş oldum. Sizlerde örmek istemez misiniz?

2020 #EVDE KAL# PATİKLERİ

Topluca bir fotoğraf çekilebillir miyiz? Covid 19 döneminde elimdeki ipleri değerlendirerek toplam 21 çetik örmüş oldum.Bu işin en değerli kısmıysa bir kuruş masraf etmemiş olmak.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder